• 0.000000lag
  • 0.000000lag
Minifarma ve městě | minifarma@minifarmavemeste.cz

Aktuality

Kruhový trenažér pro koně

Hiporehabilitace je léčebný a preventivní nástroj ke zlepšení problémů klienta. K hiporehabilitaci se využívá jako hlavní terapeutický prostředek krok koně. Jeho 3dimenzionální provedení ve spojení s teplem koňského těla je mnoha studiemi prokázán jako účelný rehabilitační prvek. Správný terapeutický krok koně ale není samozřejmostí. Je třeba ho trénovat a kůň musí být zvyklý chodit v kroku klidně delší časové periody, s pravidelným tempem a kadencí. K tomuto je nápomocný tréninkový trenažér pro koně, který souží k uvolnění koně před terapeutickou jednotkou a po ní a vede i ke zlepšení krokové techniky našich koňských terapeutů (nácvik trpělivosti jít v kroku delší časové úseky, možnost kontrolovat tempo kroku bez nutnosti využívání personálních sil jako při lonžování). Kruhový trenažér bude konkrétně využíván ke: krokování koní využívaných k hiporehabilitaci před terapeutickou jednotkou a případně i po ní, krokování a vyklusávaní koní v dnech volna, krokování koní před hodinami jezdecké výuky dětí.


Nabídka vyjížděk na koních

Sezóna pomalu končí, ale čeká nás ještě krásný a barevný podzim, který je jako stvořený k vyjížďce na koni v přírodě. Využijte tedy posledních teplých a slunečných dnů a domluvte si u nás vyjížďku na koni. Domluvit si ji můžete na tel.č.: 📱608 650 758 anebo 📱776 831 921.
Těšíme se na vás!


Na Minifarmě jsme fotili koňské věci

Děkujeme  společnosti Equiservis za zapůjčení věcí.


Časopis Doma v MORAVSKÉM KRASU, jaro-léto 2017

Zajímavý článek o nás si můžete přečíst na přiloženém obrázku. Děkujeme redakci za uveřejnění.


Děkujeme za podporu dm drogerie markt Česká republika!

Více se dočtete v článku na níže uvedeném odkazu.

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/press_centrum/tiskove_zpravy/1058696/ts-animoterapie.html


Závody na farmě

Naši oddíloví svěřenci měli možnost si vyzkoušet atmosféru opravdových závodů, a to přímo u nás na farmě. Všichni závodníci ukázali své jezdecké umění a my jim gratulujeme ke krásným výsledkům a těšíme se na jejich další závodní úspěchy.


Nové fotografie našich hvězd z Minifarmy

Vyfotografovali jsme pro vás naše čtyřnohé hvězdy na farmě. Pokud máte zájem, můžete nás po domluvě s námi, kdykoliv navštívit.


Hugo a Bára navštívili Minifarmu

Na Minifarmu za námi jezdí různé vzácné návštěvy, například medvědi Hugo a Bára, kteří jsou filmovými hvězdami. Děti si poslechly zajímavé informace o jejich životě a také si je mohly pohladit a vyfotit se s nimi.


Neděle na farmě

Na farmě můžete zažít nevšední zážitky. Každý má tu možnost, stačí nás navštívit a zažít vzrušující den.


Jezdecký oddíl přijme nové členy

Minifarma zastřešuje i jezdecký oddíl, který je zaměřen kromě klasického ježdění (anglický i westernový styl) také na práci s koňmi ze země, nezbytnou práci kolem koní, úklid stáje, péče o výstroj, teoretickou výuku v oblasti chovu koní a jejich etologie.
Noví členové jsou vítáni.


Přihlašte se na jezdecký tábor pro začátečníky i zkušenější jezdce.

Od 1. -14. 8. 2017 se bude v areálu Minifarmy Drválovice konat jezdecký tábor pro začátečníky i zkušenější jezdce. Budeme se věnovat rozvoji jezdeckých dovedností, péči o zvířata a pracovat ve stáji, ale hlavně zažijeme vícedenní putování na koních.


Naše šikovné miniponíčky

Naše šikovné miniponíčky v lese při práci 🙂

 


MYJAVA 2017

V neděli 18. 6. 2017 se naše zvířátka poprvé podívala do zahraničí a to na Slovensko do Myjavy na 58. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2017.
O vstup do ohrádky byl velký zájem mezi malými i velkými účastníky z různých zemí Evropy – jazyková bariéra se zvířátky neexistuje 🙂 Počasí bylo krásné, zvířátka spokojená, atmosféra festivalu velmi přátelská a my se již nyní těšíme na další podobnou akci.


750 let obce Vilémovice

V sobotu 17. 6. 2017 jsme se se zvířátky zúčastnili oslav 750 let obce Vilémovice. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nám ani účastníkům akce to nevadilo. Děti se seznámily s novými zvířecími kamarády, které si velmi oblíbily a také se povozily na koních Donovi a Gandalfovi. Děkujeme panu starostovi, že jsme mohli být součástí této krásné akce a těšíme se na další společné aktivity!


Dětský den ve Vanovicích 2017

Pár střípků z vožení na dětském dnu ve Vanovicích.


Mobilní Minifarma v MŠ Komenského – Letovice

Při příležitosti oslav Dne Země jsme se letos znovu vrátili do Mateřské školy Komenského v Letovicích 🙂
Děti i dospělí nás s radostí přivítali a velmi nás potěšilo, že i malé děti si na nás pamatovaly a těšily se na nás. Minulá akce byla první akcí naší kravičky Elišky, která se sem ráda opět podívala a při procházce si prohlédla celou zahradu.
Letošní oslavy Dne Země byly premiérou pro naše tři dvouměsíční kůzlátka, která se okamžitě stala miláčky všech návštěvníků a nikomu se od nich nechtělo odcházet domů 🙂


Pořád přijímáme nové členy do našeho jezdeckého oddílu

Pořád přijímáme nové členy do našeho jezdeckého oddílu! 😉 Anebo si přijeďte zajezdit individuálně – lepší relax než vyjížďku na koni do krásné přírody neznáme! 😊

 


Jaro je už za dveřmi

Jaro je už za dveřmi a my si ještě zavzpomínáme na letošní krásnou zimu, kdy se nám po dlouhé době podařilo zažít projížďky v saních 🙂
Užili jsme si dosyta my i naše zvířata, zapřahali jsme jednospřeží a trojspřeží chladnokrevných koní, trojspřeží poníků nebo oslíka Matěje s poníky a poprvé si zápřah do saní vyzkoušela také kravička Rézinka.
Už teď se těšíme na příští zimu a doufáme, že bude opět bohatá na sníh 🙂 Ale před tím nás čekají krásné zážitky při projížďkách v kočáře, které můžete zažít s námi 😉


Napsali o nás v Blanenském deníku

Napsali o nás v Blanenský deník Rovnost

http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/vypnout-lidem-pomahaji-minikozy-nebo-minikravy-z-farmy-v-drvalovicich-20170311.html


Takhle si užívají zimu naši čtyřnozí kamarádi

Takhle si užívají zimu naši čtyřnozí kamarádi z Minifarmy. A jak je z fotografií vidět, sníh si užívají plnými doušky…


Nabízíme možnost uspořádání dětské oslavy

Pokud chcete oslavit narozeniny svého dítěte na farmě mezi zvířaty a připravit mu nezapomenutelný zážitek, můžete se podívat na naši nabídku.


Zúčastnili jsme se výstavy RegionTour

Začátkem letošního roku jsme se zúčastnili výstavy na Brněnském výstavišti v rámci RegionTour.


Krásné Vánoce přeje Minifarma

Milé děti, milí rodiče,
máme pro Vás skvělý tip pro Ježíška. Nově nabízíme dárkové poukazy na:
– svezení na koni (jezdecká lekce v hale nebo vyjížďka do terénu – pro úplné začátečníky i s vodičem, který vede koně na laně, jezdecké zkušenosti nejsou podmínkou.
– svezení na poníkovi
– svezení v kočáře
– dětskou oslavu u nás na farmě
– výjezdovou Minifarmu kdekoliv u Vás
Neváhejte a ozvěte se nám


Prezentační video Minifarma Drválovice

Podívejte se v krátkém videu, co vše máme připraveno pro děti každého věku…


Video – mobilní minifarma

Naše mobilní minifarma je výjezdová aktivita, kde mají děti i dospělí skvělou možnost zhlédnout klasická hospodářská zvířata v jejich zmenšené velikosti. Pokud plánujete dětskou oslavu, firemní akci nebo jen posezení s přáteli, neváhejte a ozvěte se nám! Přijedeme za Vámi i s našimi zvířátky a děti zabavíme, potěšíme. Problémem bývá přemluvit děti na konci akce, aby opustily ohrádku, a to bez zvířátka, protože by si je nejraději odnesly domů. Mnohé děti netuší, jak různá zvířátka vypadají, a že krávy doopravdy nejsou fialové. Je to návrat k tradičním hodnotám prostřednictvím interaktivní farmářské zkušenosti, kdy děti mohou zvířátka hladit, česat, krmit a učit se o jejich způsobu života, rytmech a péči o ně.


Školní výlety 2016

Školní rok je v plném proudu a my si zavzpomínáme na konec loňského školního roku, kdy se u nás na farmě uskutečnily školní výlety.
V průběhu května a června nás navštívily děti z mateřských a základních škol ze širokého okolí. Děti se seznámily s našimi mini zvířátky, čistily je, krmily a dozvěděly se zajímavé informace o jejich životě. Také si vyzkoušely různé hry a atrakce, při kterých prokázaly svoji zručnost a kreativitu, naučily se čistit poníky, povozily se na koních a setkaly se s oslíkem Matějem nebo kravičkami Rézinkou a Eliškou.
Všem dětem přejeme krásný školní rok, doufáme, že na čas strávený na farmě s radostí vzpomínají a těšíme se na ně na dalších školních výletech.


Minifarma přijede až za Vámi

Nemusíte jezdit za farmou, farma může přijet za Vámi! Podívejte se na náš videoklip.


Nabízíme zajímavou práci na Minifarmě

Nabízíme práci u koní u nás na Minifarmě, pokud máte někdo zájem o zajímavou práci v dobrém kolektivu, prosím pište do zpráv
Možnost ubytování, nástup ihned, dobré podmínky, jezdecká licence není nutná, jenom chuť pracovat.


Dětský klub, zábava pro všechny děti…

V dětském klubu Minifarma máme přichystanou zábavu pro děti všech věkových kategorií.


Hrušecký hospodářský den 2016

Naši přátelé z Hrušek u Slavkova nás pozvali, abychom se společně s nimi zúčastnili 1. ročníku Hrušeckého hospodářského dne, který pořádali.  Na akci bylo lidem přiblíženo, jak dříve vypadal život na venkově -proběhla ukázka práce na poli, průvod obcí v dobových vozech nebo křest hříbat. Naše zvířátka si opět užívala bohatého zájmu dětí i dospělých, některé děti neopustily ohrádku po celou dobu konání akce 😀 Velký zájem byl také o elektrického býka, kterého jsme do Hrušek dovezli. Svoji chvíli slávy prožila také kravička Eliška, když společně s koňmi absolvovala závěrečnou přehlídku a dostala svůj první pohár v životě! 🙂 Děkujeme do Hrušek za pozvání a doufáme, že se příští rok potkáme znovu.


Zúčastnili jsme se akce v nemocnici Blansko

Podívejte se na fotogalerii z akce v Nemocnice Blansko, které jsme se zúčastnili. Fotoreport: Veronika PernicováFOTO Veronika.


Minifarma na dětském táboře 2016

Ve druhém srpnovém týdnu jsme se po roce opět stali součástí dětského tenisového tábora ve Sportovním klubu Véska u Olomouce a strávili s dětmi krásné dny 🙂
Děti se shledaly se svými zvířecími kamarády, na které po celý rok vzpomínaly, a vzorně o ně pečovaly. Novinkou letošního tábora byl dvouměsíční kozlík Bertík, kterého si děti zamilovaly a on je také. Děkujeme týmu Sportovní Klub Véska za pozvání a naše zvířátka děkují všem malým tenistům za jejich lásku a péči. Těšíme se za Vámi příští rok!


Mobilní minifarma se představí v rámci dětského tenisového tábora

Přátelé, od pondělí 8.8. můžete navštívit naši unikátní mobilní minifarmu v rámci dětského tenisového tábora, který organizuje Sportovní Klub Véska 😊👫🐴🐷🐮🐰🌞
Navštívit nás můžete během celého dne od pondělí do středy ve Vésce u Olomouce. Na místě je možné se skvěle občerstvit v hotelu Hotel S-Port Véska. Na všechny se těšíme.

Podívejte se na fotografie z loňského roku.


Zdravíme z krásné akce ve Vanovicích

Podívejte se na několik nových fotografií z Vanovic, kde jsme se představili s naší Minifarmou.

 


Ninja má nová koťátka

Takhle se po ránu protahuje naše Ninja kočka – od včerejška taky máma 4 malých koťátek.

 

13697141_1798161723749021_7045089090905480986_n

 


Nový přírustek Minifarmy

Přátelé takhle vypadá nová členka Minifarmy – miniaturní mula.
Opět vyhlasujeme soutěž o jméno! Za všechny návrhy předem děkujeme.


AK Performance Horses

Děkujeme AK Performance Horses za skvělé vedení našich koní a jezdců na školení barrel race, které se konalo tento týden u nás na farmě!

Foto: AK Performance Horses


Zúčastnili jsme se zajímavé akce

V nejbližší době na našich stránkách naleznete fotografie z Hrušeckého hospodářského dne, kde se objevila i naše Minifarma.


Máme nové kůzlátko

Máme nové kůzlátko. Podívejte se na nové fotografie…

 


Zveme všechny přátelé na akci!

Přátelé zveme Vás i na tuto krásnou akci.

Více na přiložené pozvánce.


„Malý“ býk hledá kamarády

Když si Váš „malý“ tunový býk rozhodne najít nové kamarády, tak mu v tom ani ohrada nezabrání.

 


Získali jsme certifikát regionální značky!

V březnu jsme získali certifikát a právo používat regionální značku Certifikovaný zážitek Moravského Krasu. Moc si tohoto ocenění vážíme a chceme všem příznivcům i nadále nabízet nevšední zážitky a služby.
Těšíme se na Vás.

Více info ZDE


Nejmladší člen naší farmy

V sobotu 16.dubna 2016 se na naší farmě narodil hřebeček. Je druhorozeným hříbětem Valentýny a má se k světu!! A protože nemá ještě jméno, máte jedinečnou příležitost pomoci nám ho pojmenovat. Návrhy jmen můžete napsát do komentáře. Jméno nového přírůstku co nejdříve zveřejníme. Děkujeme a přejeme našemu hříbatku hodně sil a elánu do života.

 


Jezdecké úspěchy týmu Minifarma

Podívejte se na výběr fotografií z jezdeckých úspěchů týmu Minifarma.


Pletení košíků maminek s dětmi.

V sobotu 20. 2. 2016 jsme se těšili z hezkého odpoledne s paní Marií Čigelskou. Pod jejím vedením si maminky a děti upletly košíky z pedigu. Při tvoření jsme si příjemně povykládaly, odpočinuly od běžných starostí a vyrobily něco hezkého a užitečného. Děkujeme všem, kterým se podařilo zúčastnit se a těšíme se na další setkání v příjemné atmosféře.


Vánoční večírek 2015

Vánoční večírek na zakončení loňského roku se nesl v duchu retro stylu. Přátel se sešlo opět hodně a společně s hosty večírku jsme se naladili na Vánoce.  Na farmě bylo možno svézt se na nazdobených kočárech, posedět u kávy a vánočního cukroví, popovídat si, ale i pozastavit se na chvíli v našem živém Betlémě. Ani letos jsme nezapomněli na naše nejmenší a připravili jsme pro ně vánoční dílny a jako překvapení přijeli na farmu medvědí sourozenci Hugo a Bára. S přáním všeho krásného do Nového roku Vás vítáme v roce 2016 a těšíme se na společné zážitky.

Více fotografií od Vladimíra Jagra z večírku najdete ZDE


Soutěžte o ceny!

Stejně jako Ježíšek i Minifarma naděluje. Připravili jsme pro Vás soutěž o hezké ceny.
Vánočním soutěžním úkolem je vymyslet jména pro našich 7 prasátek – miminek. Posílejte svoje tipy na jména prasátek do zprávy na našem FACEBOOKU ZDE i s uvedením svojí adresy. Každý může tipovat neomezeně. 7 jmen, které se nám budou nejvíce líbit, vybereme a uveřejníme na naší FB stránce i s autorem a odměníme.
Výherce každého vítězného jména si může vybrat jeden z nasledujících dárečků: tričko Minifarma dětské/dospělé, kšiltovka dětská/dospělácká, mikulášská ponožka s překvapením a keramický hrneček Minifarma.
Soutěž potrvá do 26.12.2015 do 12.00hod. Těšíme se na Vaše tipy!


Dětské závody na farmě

Pro naše svěřence každého věku jsme připravili hobby závody plné zábavy a her.
Většina dětí tak mohla poprvé zažít atmosféru, která na závodech probíhá. Slavnostní přivítání, nastoupení, pozdravení závodníků, nazdobení koníci i jezdci a to vše za doprovodu hudby a slov profesionálního komentátora.
Nejdříve nám svoji jízdu ukázaly ty nejzkušenější. Druhou kategorii jely děti z oddílu, které mají za sebou důkladnou přípravu a mohly tak předvést, co se za dva roky už naučily. A zapomenout se nemohlo ani na nejmenší účastníky, pro které byla připravena překážková dráha. Děti se nemohly dočkat, až povedou své milované poníky a společně budou zdolávat překážky.  Všem závodníkům ještě jednou gratulujeme!


Hubertova jízda 2015

Letošní Hubertova jízda se vydařila nad očekávání všech účastníků. Teplota se vyšplhala k jarním hodnotám, sluníčko nejen svítilo, ale i hřálo. Projížďka kočárem i na koních byla tak pohádková.
Z farmy se odjíždělo sedmi nazdobenými kočáry v doprovodu jednotlivých jezdců na koních. Cílem jízdy byl bývalý lázeňský objekt ve Veké Roudce, kde jsme se všichni občerstvili, koně si odpočinuli a i ti nejmenší účastníci se vydali na zpáteční cestu opět kočárem. Jezdci i hosté prožili krásný den na farmě i v okolí farmy a letošní zakončení jezdecké sezony bylo nezapomenutelné.
Za rok naviděnou!

Více fotografií najdete v naší fotogalerii ZDE


Zveme Vás na Šípkovou Růženku

Srdečně zveme děti a rodiče na divadelní představení Šípková Růženka, které se koná 28.listopadu ve 14.hodin v kině v Boskovicích. Rodinná pohádka Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře plná krásných písniček. Hrají Jan Přeučil a Eva Hrušková. Těšíme se na všechny 🙂


Dětská zombie párty.

Protože na farmě milujeme dětské párty, naše Minifarma se na chvíli proměnila v doupě všech mrtvých. Kdo se zdál být jen trošku živý, špatně to s ním dopadlo.
Zombie mrtvolky vylézaly ze všech temných koutů ve stájích i všude okolo. Všechny příšerky musely absolvovat Nejvyšší zombie školu a obstát v předmětech jako např. podvod, poslední pomoc, podezřívavost, žravost, hloupost a hlavně neposlušnost a otřesné chování.
Večer jsme ukončili krvavou hostinou, pochutnali jsme si na červech, slimácích, hadech, prstíkách, mozcích, bobcích všeho druhu, očích a jiných částech lidských těl. Krví jsme uhasili žízeň a spokojeni jsme ulehli do hrobů na farmě.
Abychom nezapomněli na nejdůležitější, celý večer se děti učily nejen špatné lidské vlastnosti, ale hlavně i ty dobré, které z nás dělají lidi. A protože máme v klubu jen samé „správňácké“ duše, všichni zombíci se proměnili zpět v lidičky, kterým opět zářil úsměv na tváři z veselého večera, na který budeme rádi vzpomínat.

Více fotografií ZDE


Školní výlet na Minifarmě.

Ve čvrtek 8.10.2015 se na naši farmu přijely podívat děti ze ZŠ a MŠ ve Vískách.
Velikou oblibou jak u dětí, tak jejich učitelek, byla všechna zvířátka z Minfarmy. Děti se dozvěděly to nejdůležitější o koních, prasátkách, kozičkách i kravicče Elišce, prošly celým areálem farmy i stezkou zručnosti a zazávodily si s našimi poníky.
Děkujeme za návštěvu!

Více fotografií ZDE


Minifarma na dětském táboře

O tomto slunečném víkendu jsme si zavzpomínali na léto, kdy se výjezdová Minifarma stala součástí dětského sportovního tábora v areálu Sportovního klubu Véska u Olomouce.
S dětmi jsme strávili horkých pět dní od 3. do 7. srpna, ale jak děti, tak zvířátka zvládla vysoké teploty na výbornou. Pro děti hlavním programem v Minifarmě nebyla jenom zábava, ale především celodenní péče o zvířátka – čištění, venčení, péče o poníky, výuka ježdění a večerní krmení. Děti projevily velký zájem o všechny činnosti kolem zvířátek a jejich snaha dozvědět se co nejvíce z jejich života byla fascinující. Děti si zvířátka hned zamilovaly a jak těžké bylo loučení, nemusíme ani zmiňovat.
Věříme, že si děti odnesly vzpomínku nejen na své nejoblíbenější kamarády, které si mezi zvířátky našly, ale také poznání a zodpovědnost, kterou je třeba projevit v péči o jakékoli zvířátko.
Děkujeme všem dětem, jejich vedoucím i tímu Sportovního klubu Véska za příležitost být s Vámi, i pro nás to byl krásně strávený čas.

Více fotografií najdete ZDE


Minifarma na dožínkách v Olešnici

Přijali jsme pozvání Spolku přátel piva v Olešnici a přijeli jsme podpořit druhý ročník OLEŠNICKÝCH DOŽÍNEK.
Bohatý program i občerstvení na této akci nechybělo, ale zvířátka z naší farmy u většiny dětí i dospělých předčila ostatní atrakce.
Těší nás tak velký zájem o zvířátka, o poznání života kolem nich a radost z kontaktu dětí s nimi. Smyslem výjezdové Minifarmy je ukázat dětem i dospělým, jak je důležitý kontakt se živými zvířáty, co obnáší péče o ně, ale že i pouhý dotek nebo přítomnost mezi nimi mají sílu léčebné terapie. A to se nám při našich akcích úspěšně daří.

Více fotografií najdete ZDE


I. Farmářské slavnosti

V sobotu 27. června u nás na farmě proběhl první řemeslný jarmark.
Touto akcí jsme chtěli podpořit české výrobce a ukázat návštěvníkům tradiční řemesla. Originální výrobky představili šperkaři, paní Čigelská s kolovratem, výrobci textilních produktů, hraček a drobné výrobky představily i maminky, babičky a tetičky.
Nechybělo občerstvení od českých dodavatelů z blízkého okolí, kvalitní marmelády a výtečná čokoláda, káva a domácí zmrzlina a taky koření.
Pro děti byl po celý den připraven bohatý program i výtvarné dílny a v odpoledních hodinách se představili prefesionálové i děti v jezdeckých disiplínách. Vidět jsme mohli nádhernou přehlídku španělské čtverylky, parkurového skákání v podání dětí z jezdeckého oddílu, přehlídky rodeových disciplín i tanečních vystoupení, vynikající vystoupení kouzelníka Jakub Balgoroth Kocourek a country večer s kapelou Another Way.
Děkujeme všem výrobcům, návštěvníkům i zaměstnancům farmy za účast, organizaci a přístup.
Těšíme se na další ročník!

Více fotografií najdete v naší fotogalerii ZDE


Focení na farmě pro jednotlivce i skupiny

Chceš se stát modelkou/modelem na jeden den?
Přijď na Minifarmu Drválovice a vyzkoušej si vše, co modeling obnáší, se vším, co k této práci patří – vizážistika, stylistika, profesionální fotograf. Focení probíhá ve stylovém prostředí, v kostýmech (western styl, „po selsku“, romantika, drsný Divoký Západ, retro styl) a za doprovodu našich zvířat.

… anebo hledáte netradiční dárek, věčnou vzpomínku či krásný zážitek?
To přesně je focení na Minifarmě Drválovice s profesionálním fotografem. Zvěčníme neopakovatelnou atmosféru Vašeho svatebního či narozeninového dne nebo jakýkoli důležitý moment Vašeho života. Fotí se ve stylovém prostředí farmy, v kulisách Divokého západu, v krásné přírodě okolí farmy a samozřejmě s našimi zvířátky.

Těšíme se na všechny, kdo touží stát se na chvíli modelkou/modelem, na maminky s dětmi, novomanželé, rodiny, skupinky i jednotlivce, na malé i velké.
V případě zájmu nás prosím kontaktujte do zprávy nebo na email: minifarma@minifarmavemeste.cz.

Více fotografií najdete v naší fotogalerii ZDE


Léto na minifarmě s králem Artušem

V Drválovicích na minifarmě přivítal děti 4. 7. 2015 král Artuš na svém černém koni před hradem Camelot. Do hradu nepustil jen tak někoho. Každý z dětí si vstup a přenocování na hradě musel zasloužit a to bylo náplní celého tábora. Artuš seznámil děti co je na táboře čeká a přiblížil jim dobu, ve které platily středověké zákony. „Nechejme se unášet do dob rytířů, princezen, obrů, rytířských soubojů a řemesel. V této době vládne dobro a zlo.

Zlá čarodějnice Morgana usiluje o moc v Anglii a já spolu s vámi jí v tom musíme zabránit. V této chvíli jste všichni panošové a již zítra ráno můžete začít prokazovat svou sílu, chrabrost a oddanost této zemi. Během dnů budete pasováni za své zásluhy a činy na rytíře a já – král Anglie si vyberu z vašich řad ty, kteří mohou přisednou ke kulatému stolu. U kulatého stolu si budeme všichni rovni, budeme si bratrem i sestrou v životě i ve smrti. Společně vás čeká hledání Svatého grálu, ze kterého když se napijete budete plny síly, lásky a radosti, která vás do konce vašich dnů spojí. Na vaší cestě vás bude provázet dobrý kouzelník Merlin a vždy v pravou chvíli vám poskytne radu a pomoc. Díky vám a mému meči Excalibur, který mi daroval kouzelník Merlin, nastolíme v Camelotu a celé Anglii pokoj, mír a spravedlnost. Náš pokřik zní ,,SÍLA A ČEST“.


Poté se hra proměnila v opravdový svět rytířů a dobrých skutků. Děti s nadšením plnily všechny úkoly, vyráběly oblečení, helmy a meče, šperky,l ovily zvěř a připravovaly pokrmy, zachraňovaly životy a překonávaly samy sebe.


Velkým zážitkem byl pro děti výlet autobusem na nedaleký hrad Bouzov, kde jim paní průvodkyně poutavým výkladem popsala život na hradě a mohly tak vidět opravdové brnění a dřevec. Kromě hradu na kopci jsme navštívili i podzemní království v Javoříčských jeskyních.


Předposlední den bylo vyvrcholení veškerého snažení všech rytířů. Král Artuš onemocněl a jediné, co ho mohlo zachránit, byla živá voda ze Svatého grálu. Rytíři kulatého stolu si přísahali věrnost v životě i ve smrti a vydali se na společnou cestu. Nás, vedoucí, dojímala proměna dětí na začátku tábora, kdy každý byl jen sám za sebe a ke konci týdne již spojily své síly a objevily sílu družiny. Šlo přeci o život jejich krále! Mnozí z nich překonaly strach a ve vypjatých situacích drželi všichni opravdu pohromadě.


Během tábora děti nacvičovaly divadelní představení z doby rytířské, které při odjezdu domů zahrály svým rodičům. Děti si tak zažily společný úspěch, protože každý z nich hrál svou roli co nejlépe. Jsme rádi, že během týdne děti zjistily, že je super táhnout za jeden provaz a přejeme jim, ať jim kousek toho rytířského života zůstane v srdci.

Další fotografie naleznete ZDE


Vzpomínka na jezdecký tábor

Během jezdeckého tábora se děti pečlivě připravovaly na práci s koňmi a jezdectví. A jak se jim to podařilo, si mohly vyzkoušet na vlastní kůži při dobrodružném putování s koňmi v terénu. Zdatnější zdolávaly obtížnější terén v lese, převýšení i strmé kopce, vyzkoušely si i orientaci v terénu a všichni jsme zdárně došli na předem určené místo. Pod širákem se zvířecími kamarády jsme strávili několik kouzelných nocí ve starých lázních ve Velké Roudce a o dobrodružství tady nebyla nouze. Děti předvedly nejen svoji odvahu, ale i nadšení se naučit a poznat nové a nepoznané. Věříme, že společně prožité chvíle zůstanou ve vzpomínkách nás všech.

Další fotografie najdete ZDE


Předprázdninové návštěvy dětí u nás na farmě

Před koncem školního roku nás přijeli navštívit děti z mateřských i základních škol z Letovic, Brněnce a blízkého okolí. Pro děti jsme připravili vzdělávací program, zábavné hry v hale i v okolí farmy, děti se mohly povozit na ponících, vyčistit prasátka, vyvenčit kozičky, největším mazlem se stala u všech naše minikravička Eliška, která děti miluje. A nadšení byli všichni. Děkujeme za návštěvu všem a těšíme se na další společné zážitky.

Více fotografií najdete ZDE


I. Farmářské slavnosti

V sobotu 27. června u nás na farmě proběhl první řemeslný jarmark.  Touto akcí jsme chtěli podpořit české výrobce a ukázat návštěvníkům tradiční řemesla. Originální výrobky představili šperkaři, paní Čigelská s kolovratem, výrobci textilních produktů, hraček a drobné výrobky představily i maminky, babičky a tetičky. Nechybělo občerstvení od českých dodavatelů z blízkého okolí, kvalitní marmelády a výtečná čokoláda, káva a domácí zmrzlina a taky koření.
Pro děti byl po celý den připraven bohatý program i výtvarné dílny a v odpoledních hodinách se představili prefesionálové i děti v jezdeckých disiplínách. Vidět jsme mohli nádhernou přehlídku španělské čtverylky, parkurového skákání v podání dětí z jezdeckého oddílu, přehlídky rodeových disciplín i tanečních vystoupení, vynikající vystoupení kouzelníka Jakub Balgoroth Kocourek a country večer s kapelou Another Way. Děkujeme všem výrobcům, návštěvníkům i zaměstnancům farmy za účast, organizaci a přístup. Těšíme se na další ročník!

Další fotografie z akce najdete ZDE


Animoterapie na farmě

Nově mají obyvatelé domu soc.služeb Šebetov možnost potkávat se s našimi zvířátky přímo u nás na farmě. Mohou si vodit minikoníky, česat, krmit je, pečovat o ně a mazlit se s nimi. Starají se i o jiná zvířátka (čuníky, ovečky, kozičky), užívají si chvíle s kravičkou Rézinkou a telátkem Eliškou. Obzvlášť oblíbené je venčení zvířátek, kdy má každý možnost relaxovat v klidném a krásném okolí naší farmy a čerpat tak tolik potřebnou energii.

Více forografií ZDE


Mobilní Minifarma bude v areálu Sportovního klubu Véska u Olomouce

Srdečně Vás zveme do naší Minifarma ohrádky, která bude pro Vás otevřena od 3.8. – 7.8. 2015 v areálu Sportovního klubu Véska u Olomouce  — odkaz na webové stránky ZDE

11752172_1668120846753110_4429800479380318392_n


„Děti pomáhají dětem“ – Den dětí na farmě

Dne 20.6.2015 jsme připravili s hasiči Okrouhlá pro všechny děti příjemné odpoledne a ikdyž si s námi počasí nepěkně pohrálo, nikdo si náladu pokazit nenechal. Soutěžilo se, vozilo se na koních, mazlilo se se zvířátky. S hasiči si děti vyzkoušely vše, co obnáší jejich práce, hasily požár, oblékaly výstroj, prolézaly nebezpečným prostorem. Spokojenost dětí byla vidět v každé tvářičce. Radost, smích, pohoda a hlavně pomoc pro dobrou věc, to bylo smyslem tohoto dětského odpoledne. Výtežek 9630Kč byl věnován na operaci pro těžce postižená trojčata Davídka, Oldíka a Vojtíška Koláčkovi, kterým držíme palce a přejeme hodně sil. Myslíme na vás,kluci!

Dětský klub Minifarma tímto děkuje všem dobrovolníkům, kteří nám přišli pomoci (Vanovice, Protivanov, Boskovice), hasičům Okrouhlá, za jejich velikou pomoc a organizaci, Farmě Drválovice a Minifarmě Drválovice za to, že nás na dětských akcích vždycky podpoří, Řeznictví Paděra Boskovice, Autodoprava Kopecký, Koudelka design Boskovice, Restaurace Eden Boskovice, West Style Agency, maminkám, které napekly, dětem, které pomohly, zaměstnancům farmy, nadaci Světýlko o.p.s., panu Krátkému za vystoupení s hadem, panu Hrudovi za zmrzlinu, paní Petře Nedomové za malování pro děti a všem lidem dobré vůle, co přišli kluky finančně podpořit.

Více fotografií najdete ZDE


Mateřská škola Brněnec u nás na návštěvě

Velice si vážíme poděkování od paní ředitelky a dětí z Mateřské školy Brněnec a těšíme se na jejich další návštěvu u nás na farmě.

Podrobný článeček, včetně fotografií z akce najdete pod odkazem Mateřské školy ZDE

 


Dětský klub Minifarma v akci 2015

V dětském klubu Minifarma máme přichystanou zábavu pro děti všech věkových kategorií. Na své si přijde skutečně každý. Neváhejte a navštivte naši Minifarmu a prožijte krásné chvíle se zvířaty.

Více fotografií najdete v naší fotogalerii ZDE


Tréninky jezdecké obratnosti s Henrym Špánikem

Naši nejšikovnější jezdci mají možnost každý týden absolvovat společný trénink s našim trenérem Henrym Špánikem, který se celý život věnuje přípravě jezdců a koní na kaskadérská vystoupení a film. Trénuje se jízda v dýmu, kolem ohně, skrz oheň, trénujeme koně na odolnost vůči zvukovým podnětům jako je střelba a výbuchy a překonávání různých překážek. Jezdci se mohou naučit a zdokonalit ve střelbě z luku na koni, cirkusových kouscích a v mnoha dalších dovednostech.

Poslušnost a trpělivost koní v různých situacích v hale i v terénu je v tréninku nutností. Tyto lekce jsou důležité pro zdokonalení techniky ježdění, ale i pro bezpečnost jezdců a koní.


Vítání jara

V pátek 24.dubna se naše farma proměnila v kouzelné Údolí víl a skřítků, kde sídlila stále ještě paní Zima a ta vyhnala Jarní vílu. Bylo třeba ji najít a spolu s ní tak zachránit Strom života víl a skřítků. Samotná Matka příroda na to už neměla sílu a tak povolala všehny víly a skřítky na pomoc. A že jich přišla spousta! Cestou jsme pomohli Podzimní víle a setkali jsme se i s vílou Letničkou, kde jsme pomáhali napravit to, co skřítci Neplechové napáchali přírodě. Se všemi jsme pak konečně našli vystrašené Jaro a všichni jsme se vrátili zpět do údolí. V Údolí víl a skřítků na farmě na nás číhala babice Zima a byla stále plná síly, ale my ji společně kouzelným zaklínadlem vyhnali a Jarní víla převzala konečně vládu v přírodě. Díky ní a všem kouzelným bytostem ožil i Strom života. Dětem jsme tímto příběhem ukázali rozmanitosti přírody, že je třeba pomoci a ohleduplnosti k ní a za odměnu si odnesli nejen spoustu hezkých zážitků, ale také kousek přírody v podobě semínka, o které budou pečovat. Radost, spokojenost a pohoda zářila všude kolem, společně jsme potom ochutnali dobroty od víl a skřítků a domů se nechtělo nikomu. Už teď se těšíme na další setkání!

Více fotografií najdete ZDE


Den Země v MŠ Komenského – Letovice

Už podruhé jsme navštívili s Minifarmou Mateřskou školu v Letovicích, tentokrát na oslavu Dne Země 22.4.2015. Děti i dospěláci nás už netrpělivě vyhlíželi a přivítali nás radostně, stejně jako vloni při slavnostním otevírání přírodní zahrady v této MŠ. Letos byla účast návštevníků vysoká, počasí nám přálo a tak jsme si užili pohodové odpoledne.  Přivezli jsme i nový přírůstek do naší Minifarmy a to minikravičku Elišku, kterou si hned všichni zamilovali a mohli se účastnit jejího krmení. Děkujeme paní ředitelce Evě Pařilové a všem p.učitelkám za pozvání, vřelé přijetí a výbornou spolupráci. Poděkování patří i příznivcům Minifarmy, kteří nás provází na našich akcích a také všem, kdo nás mají rádi

Více fotografií najdete v naší fotogalerii: ZDE


Návštěva klientů Chráněného bydlení Diakonie.

V pátek 24.4. jsme na farmě přivítali klienty a pracovníky Chráněného bydlení Diakonie Letovice. Nadšení, uvolnění a pohodu jsme vnímali z klientů po celou dobu návštěvy. Pomazlili se s čuníky, kozičkami i poníky, odvážnější se povozili na koních a všichni se dozvěděli o našich zvířátkách vše, co je zajímalo. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k celkové pohodě klientů Diakonie i jejich pečovatelům a těšíme se na další jejich návštěvu.


Focení maturantů na tablo

V pátek na farmě proběhlo tématické focení na tablo „Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy Boskovice“ s našimi zvířaty. Studenti i třídní profesorka si to pořádně užili. Tým Minifarmy přeje studentům úspěšné zvládnutí maturitní zkoušky a aby v životě byli lidmi, kterými si přejí být.


I ti nejmenší si užijí v dětském klubu Minifarma

V dětském klubu Minifarma máme přichystanou zábavu pro děti všech věkových kategorií. Svezou se nejen na koních, ponících, ale zažijí i spoustu další radosti. Další informace a fotografie najdete na našem facebookovém profilu ZDE

 


Minifarma na „jarní“ procházce

O víkendu naše zvířátka nasávala sluneční energii při procházce se svým oblíbencem Henrym. Šli cestou necestou, polem, loukou, zdolali mnoho překážek a zpět se nám vrátili všichni……..kdo byl asi víc unavený?

Více fotografií najdete na našem facebookovém profilu ZDE


Vítáme Vás

Spustili jsme pro Vás nový web Minifarma ve městě, kde najdete nejen nabídku našich aktivit, ale také aktuality z dění kolem nás a fotografie z našich akcí. Můžete nás sledovat také na facebooku ZDE.


Focení maturantů na tablo

V pátek na farmě proběhlo tématické focení na tablo „Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy Boskovice“ s našimi zvířaty. Studenti i třídní profesorka si to pořádně užili.

Tým Minifarmy přeje studentům úspěšné zvládnutí maturitní zkoušky a aby v životě byli lidmi, kterými si přejí být.

Další fotografie najdete na našem facebookovém profilu ZDE


Náš výtvarný kroužek

O děti je u nás dobře postaráno. Kreativitě se meze nekladou. Další aktuality a fotografie najdete na našem facebookovém profilu ZDE


Sněhová vyjížďka

Letošní sněhovou nadílku jsme využili i na výcvik našich koní v terénu. Cvičili jsme například koníka Gandalfa v zadýmených podmínkách, v překonávání obtížného terénu a za odměnu jsme ho nechali pořádně se proběhnout.

Na tento úkol se s nadšením přihlásila naše zkušená členka jezdeckého oddílu Vendy a jak krásně se jí to povedlo, posuďte sami 🙂

Více fotografií najdete na našem facebookovém profilu ZDE


Minifarma na procházce

O víkendu v únoru naše zvířátka nasávala sluneční energii při procházce se svým oblíbencem Henrym. Šli cestou necestou, polem, loukou, zdolali mnoho překážek a zpět se nám vrátili všichni……..kdo byl asi víc unavený? Další fotografie najdete na našem facebookovém profilu ZDE


Zimní radovánky v dětském klubu

Minifarma ve městě provozuje dětský klub. Děti se věnují tvořivým činnostem, pracují s keramikou a rozvíjejí vlastní kreativitu. Mají možnost svézt se na koních a ponících. Součástí je také hudební kroužek nebo péče o zvířata z naší minifarmy. Vzhledem ke klimatickým podmínkám děti měly možnost zažít i pořádnou dávku adrenalinu na saních.


O Vážanský kolečko 2013

Minifarma ve městě pravidelně navštěvuje nejen dětské domovy, domovy seniorů, ale také se objevuje na řadě akcí, kde se mohou nejen děti, ale i dospělí svézt na koni a pomazlit se se zvířaty.

(Pokračování textu…)